Uitslag Harland Awards 2015

Harland Award Romanprijs

Uit de shortlist van vijf boeken heeft de jury één winnaar gekozen, die de hoofdprijs van 2.500 euro in ontvangst mocht nemen tijdens het Gala van het Fantastische Boek:

1. Slaap zacht, Johnny Idaho – Auke Hulst (Ambo|Anthos)
De andere genomineerden waren:

  • De een na laatste dood van het meisje Capone (Querido) – Isabel Hoving
  • De Stem van de Zee (Storm Publishers) – Mara Li
  • Gebroken Geheugen (Zilverspoor) – auteursduo J.Sharpe en Jos Weijmer
  • De nachtuilen (Luitingh-Sijthoff) – Jeroen van Unen
Aantal ingezonden verhalen voor de Harland Award Verhalenwedstrijd 2016: 135

Harland Award Verhalenwedstrijd

In 2015 zijn er 200 verhalen ingezonden voor de Harland Awards Verhalenwedstrijd. De Verhalenwedstrijd had naast de eeuwige roem drie geldprijzen: de hoofdprijs van 1.000 euro, een tweede prijs van 300 euro en een derde prijs van 100 euro.

Top 3

  1. Lisette Jonkman
  2. Jen Minkman
  3. Margriet du Maine

De eerste prijs werd gefinancierd uit de deelnamegelden, de tweede en derde werden gesponsord door auteur Adrian Stone.

Paul Harland Debuutprijs

  • Lisette Jonkman  (€ 150,-)

Deze prijs is voor de hoogst geëindigde auteur die voor het eerst aan deze wedstrijd (en zijn voorgangers) meedoet. De Debuutprijs werd gesponsord door Saskia van Oostenrijk.

NCSF Premie

  • Erik Betten (€ 150,-)

Deze prijs is voor het hoogst geëindigde sciencefictionverhaal in de ranglijst. De Premie werd gesponsord door het Nederlands Contactcentrum voor ScienceFiction (NCSF).

De Feniksprijs

  • Margriet du Maine (€ 35,-) (174 plaatsen gestegen)

Deze prijs is voor de deelnemer die het grootste aantal plaatsen ten opzichte van de vorige editie is gestegen in de ranglijst. De Feniksprijs werd gesponsord door Fred Rabouw.

Totale uitslag Verhalenwedstrijd

In drie rondes (voorselectie, longlist en finale) zijn de verhalen beoordeeld en op volgorde geplaatst. Het juryrapport met het commentaar van de jury is toegezonden aan alle deelnemers, juryleden en organisatie.

Finale

Plaats Titel verhaal Auteur
1 De vier stadia van verval Lisette Jonkman
2 Exodus Jen Minkman
3 De jongen met de gouden ogen Margriet du Maine
4 KING! Rob Geukens
5 Na de vloed Erik Betten
6 De herrijzenis van Venus Marco Knauf
7 Staal Gerdien Verhoef
8 PsychoTorica Pen Stewart
9 Over leven An Janssens
10 Je bent zo Jan P. Meijers
10 Meisjes Jaap Ferwerda
12 Nul Pegul M. de Haan
13 Getekend voor het leven Patrick Bauwens
14 Schepsel Arwen Mannens
15 Ontmoeting Mirjam Vorstermans
16 De rivier vergeet niet Esa Denaux
17 Beste Csilla Liptai
18 Het doet maar even pijn Paul Bastiaansen
19 De val van de eremast Floris Kleijne
20 Cordyceps Lindi Sanne van der Vlies
21 De prijs voor een tweede leven Saskia van Oostenrijk
22 De dwaas en het aquarium met de valse vissen Jorrit de Klerk
23 De nagedachte Frank Norbert Rieter
24 Moederziel Mariska Kool
25 Wat opa me vertelde Sander de Leeuw

 

Longlist

De rest van de verhalen heeft de finale (net) niet gehaald. Hieronder de nummers 26 tot en met 83.

Plaats Titel verhaal Auteur
26 Brandend Hart Frauke van der Ven
27 Lied van verlangen Tijs de Jong
28 Van de dood gescheiden Marguerita Crince Le Roy
29 Bashful Margot Eppink
29 De tanden van de tijd Csilla Liptai
31 Nachtvlinder Friso de Vries
32 De ibis Pascale de Bruyn
32 Psalm 58:9 Sarah de Waard & C.D. Perch
34 Ilja’s erfgenaam Marjolein Kranenburg
35 Lief Dagboek Riske de Vries
36 Ratvlerken Serge Barthel
37 De Droommaker Tessa Guijt
38 Gezichtsverlies Hester Stasse
39 Bermuda .77 Erwin Koremans
39 Iedereen op Aarde! Alvin Reniers
41 Weg naar Zei Marianne Wijtsma
42 Het klein receptenboek van meneer Ho-Hum Mike Jansen
42 Point blanc Peter Kaptein
44 Knopen Gerrit Groot Karsijn
45 Het Banningshuis Jasper Polane
45 De jakhalsvossen Luc van den Briele
47 Koningin van Mars Peter Kaptein
48 De ark uit Ferleun Renske Gommer
49 2043 Christian Damen
50 Steenkoud Marleen Mol
51 Deus ex machina Kelly van der Laan
52 03 jaar Toine Kooter
53 Sociaal ambachtelijk gefantaseerd Anja Janssen
54 Terug naar huis Hendrik van Oordt
55 LOT Camilla Stein
56 De vlucht Stans Lutz
57 Erwin en het binnenmannetje Paul van Leeuwenkamp
58 Hart van Steen Rik Raven
59 Het Gelukkige Land Jack Schlimazlnik
60 De beste dokter ter wereld Amber Hopster
61 De lifters Inge Verbruggen
62 Miss Perfect Sander de Leeuw
63 Draken boven Amsterdam Tom Kruijsen
64 De thuiskomst Arjan van Bijnen
65 De Wakende Ouderdom Loes Anthonis
66 Off the grid Luc Vos
66 Tijdraam Florence Aalbers
66 Het zwarte gat Klara Reurink
69 De Muntenfee Peter den Haring
69 De laatste werkvakantie Dick van der Bij
71 De Borstenboom An Janssens
72 Net als Amy Annick van Barneveld
72 De papieren toren Gust van Brussel & Paul van Leeuwenkamp
74 Achtervolgd Louise Boeije
75 Vleugels VANNESTE W.J. (Wilfried)
76 De oversteek John Franken
77 De erfgenaam Lidewei Philips
78 De Tandweilas Robert Loeber
79 Anders Kan Best Dries Gilliaert
80 Voorbij de horizon Marco Knauf
81 Het Prismapocketwoordenboek met de gebroken rug Maria de Meersman
82 Vlucht Marry Kramer
83 Alle Alle Inkom Vrij Resmie Goerdin

 

Voorselectie

De rest van de verhalen heeft de longlist (net) niet gehaald. Hieronder de nummers 84 tot en met 167. In de voorselectie werden een beperkt aantal categorieën gebruikt, waardoor veel van de verhalen ex aequo uitgekomen zijn.

Plaats Titel verhaal Auteur
84 Aartsvijanden Johan Klein Haneveld
Alles op zijn tijd Paul Bastiaansen
Arrences graph Anja Janssen
Besteklade Hein van der Schoot
Blauwe bergen van Tys Charlotte Straat
Dat eerste teken van leven Dennis IJsseldijk
De Kroon Isabel Sanders
De Metaforiek van Koolzaad Fleur de Blieck
De verleidelijke pen Gerbrand Muller
Een dag (uit) het Leven Tim Lommerse
Flarden van Wederkomst Johan Zonnenberg
Fluisteringen Hay van den Munckhof
Geen Weg Terug Jasper de Groot
Harry en Grietje Natasja Kraijer
Het zuivere land Neeltje Scheepers
Ik voel je Sylvia van der Meer
In 3D Ineke van Stempvoort
Kat Kirsten van Dalen
Kramer – Sedert 1787 Jasper de Groot
Kwelgeest Peter Janssen
Lang geleefd op pillen Peter den Haring
Offer aan de mensheid Ineke Fritz
Ongeluk Johan Klein Haneveld
Tristans vlucht Rembrandt Alexander
Verliefd op een droom Tom Thys
Voor Altijd Jurriaan van Eerten
Vrijwaarster Jellie van Rheenen
Woorden zonder waarde Marijn van Zomeren
112 Cyangi Maarten De Gendt
De deserteurs Lea Nieuwpoort
De geest van het Noorden Kamiel Janssens
De koers van de Minerva Fred Rabouw
De Muur Myriam Sonck
De vloek van de zilveren man J.D. (Jan) Kooistra
De winterjuffer Harrie Adema
Een Helse Vergissing Maartje Elshout
Eendagszoon Robin Langerak
Gemini Jorrit Stelma
Gevangen in geschiedenis Tim Lommerse
Haggis Arjan van den Haak
Het reglement Jacqueline Weers
Het uur van Leviathan Frank Norbert Rieter
Hoogmoed Peter Smit
In mijn handen slaapt de dood Ron Schuijt
Maar van binnen is het zwart Levi van Gelder
Mijn Broer Maartje Elshout
Sauron de Verschrikkelijke Odile Schmidt-Nouhan
Tot uwer dienst Dick van der Bij
Vergeten getallen in een ver verleden Jorrit de Klerk
Waanzin Marjolein van der Linde
134 Alwards bos Arianne van der Bent
Calcetines Mike van Dooyeweert
Caveat Emptor Jorrit Stelma
Cosmic Love Luc Vos
De Biechtvader Myriam Sonck
De Bodhiboom Lisa Klaassen
De draak, de schat en de kikker W.J.Slierendregt
De loterij Richard Eric van Leeuwen
De zuilvormige aansteker Mickey Redant
en verder John Franken
Het beleg van Gaileh Annemiek Steur
Het Contract Loes Anthonis
Het relikwie Mathijs Hulster
Het tweede koekje Margot Eppink
Hotel Les trois sygnes blanches Charlotte Straat
In de wachtkamer Maarten Decap
Infra’s op Metope Dinie Boudestein en Marjo Heijkoop (Johanna Lime)
Langer werken Bob Tiesema
Lied van een populier Yvonne Gillissen
Lucy H.L. Roosen
Meester van het Goud Roderick Leeuwenhart
Oponthoud in de steppe Gerbrand Muller
Oud lijk Dimitri Van Hove
Pauwoog Johan Zonnenberg
Raysa’s ijsmeer Fred Rabouw
Rivier van Herinneringen Denise Michelle Pol
Ruimte is meer dan afstand GJ Kelhout
Saffraanslakkensoep Dinie Boudestein en Marjo Heijkoop (Johanna Lime)
Slaap Geurt Franzen
The kindness of strangers Joost Uitdehaag
Vasili’s Vaarwel Roderick Leeuwenhart
Verliefd op de dood Rachel Thijssen
Zien Heleen van den Hoven
167 Als er één de geest geeft Renate van Zoeren
Ashmerdian Agnes de Boer
Bwana Murefu Harm Vriend
Celeste Ian Laverman
De aeonische kronieken Ksaf Vandeputte
De slapende draak Frans J.M. Bonnier
De Vlucht Jan Rood
De wapensmid Ian Laverman
De wezens van de nacht Femke Jorna
De zaak Heit Hettu Richard Lemmens
Donker dal Mickey Redant
Doorstart Alvin en Raf Reniers
Een ontembaar verlangen Hendrik Visser
Eindspel Ksaf Vandeputte
Het Ottomaans gambiet Mike Jansen
Het waandicht van de levensnemer Mirjam Vorstermans
Hyper Eelko de Vos
Kyra’s Keuze Marilyn Monster
Laagtevrees VANNESTE W.J. (Wilfried)
Maatjes Tamara Haagmans
Muizengespetter Jan Dikkers
Ontdooid Peter Weijenberg
Oorsprong der sterren Anouk van Nassauw
Openbaring 12-9 Claudia Koole
Over onbekende wegen en eindeloze paden. Steven Vanmarcke
Stadsplanning Rocus Peetam
Sterf, opdat je nooit meer zult dromen Saskia Vermeulen
Stormkop Bob Tiesema
Veela en de tempel van Arachneith Tanja Krone
Voor het morgenlicht Nielse Hofmans
Wakker Jan Johannes Scholte
Wereld in een wereld Mariska Hoogkamer
Zeventien dagen Ruud de Bruyn
Zwangerschap met complicaties Hendrik van Oordt

Harland Awards verhalenwedstrijd